Hallgatni-meghallgatni SZEGEDEN
Csoportunkat elsősorban perinatális segítő szakemberek számára indítjuk. Minden segítő foglalkozásnak lényegi kérdése maga a segítő kapcsolat. Tud-e a segítő hallgatni, jelen lenni úgy, hogy a másik érezze a teljes figyelmet, és tud-e meghallgatni, hogy a másik saját megoldását találhassa meg?
A tréningen elsősorban a gyakorlatra fektetjük a hangsúlyt, a készségek, képességek fejlesztésére és a személyes hatékonyság fokozására. A képzés a személyiség egyik alapvető készségét teszi tudatossá és érzékenyebbé, ezért mindenki saját magához képest fejleszti módszertanát. Így bármely segítő kapcsolatban használhatók az itt megszerzett készségek. Az is jó motiváció, ha családi, baráti körben szeretnénk tudatosabbá tenni saját kommunikációnkat.
A munka középpontjában a segítő beszélgetés vezetése áll. Gyakoroljuk a kérdezést, a megfigyelést, az optimális támogatást, a visszajelzéseket, az explorációt. Tanulunk figyelni a szavakra, a tartalomra, és arra, ami a szavak mögött fejeződik ki a metakommunikációban. Tanulunk mindeközben figyelni önmagunkra, használni saját verbális és metakommunikatív eszközeinket, hogy megfelelően vezethessük a segítő beszélgetést.
Két alapvető témánk egyike a humanisztikus pszichológia által kidolgozott empátia, megértés és kongruencia hármasa. A másik a transzperszonális szemlélet tudatosítása és aktív használata a kapcsolatban. Többek között ide tartozik a kölcsönös növekedés elve, vagy olyan szellemi képességeink fejlesztése, mint az inspiráció, a kreativitás, a humor és az intuíció.
A csoport során 3 szakkönyv alapján önálló irodalom feldolgozás is történik. A résztvevők megtanulják a kliensekkel való munka háttérfeladatait is, elsősorban az elemzés és dokumentáció szempontjait. A csoport záródolgozattal fejeződik be, a tanfolyam a Felnőttképzési Törvény alapján bejelentett képzés, melynek elvégzéséről tanúsítványt állítunk ki.
A csoport 5 alkalmas, időpontjai az alábbiak, az alkalmak 10.00-19.00 óra közt kerülnek megtartásra (egy alkalom 10 x 45 perc, a csoporsorozat pedig összesen 50 óra):
- 2024. március 2. szombat
- április 7. vasárnap
- április 21. vasárnap
- június 16. vasárnap
- és június 30. vasárnap
A csoport vezetője Orosz Katalin klinikai pszichológus, aki egy asszisztensével tartja az alkalmakat.
A képzés helyszíne: Aranykapu Műhely Szeged Lengyel u. 8/B.
A csoport óradíja 2.600 Ft. A részvételi díjat előre egyben és alkalmanként is lehet fizetni, egy alkalom: 26.000 Ft, a teljes képzéssorozat pedig 5 alkalom x 26 ezer Ft = 130.000 Ft. A csoport elköteleződést kíván, külön nem látogathatóak az alkalmak, esetleges hiányzás esetén is a teljes összeget kell kifizetni.
Az alábbi kérdésekre lehetőség van röviden, de akár hosszabban is válaszolni. Az űrlapra adott válaszokat titoktartással kezeljük, kizárólag egy megbízott felelős munkatársunk és a csoport vezetője férhet hozzá.
Bizonyos személyes adatokra vonatkozó kérdéseket a felnőttképzési tanúsítvány kiállítása miatt kell feltegyünk, természetesen ezeket is kellő óvatossággal kezeljük.
Jelentkezés az alábbi űrlapon keresztül.
Csoportvezető(k):
Orosz Katalin
klinikai szakpszichológus, transzperszonális terapeuta, a Kheiron Központ szakmai vezetője, a Perinatus Alapítvány kuratóriumának elnöke
Jelenlegi munkám elsősorban szervezés és képzés, oktatás. Egyéni terápiát főleg kollégáim végeznek, jómagam csoportokat vezetek. Fontos témáim a felsoroltakon kívül a családi kapcsolatok békés fejlesztése, a spirituális krízis és a lelki sokkélmények feldolgozása, a meditáció és a létélmény örömteli átélése.
Időpont: 2024.03.02 10:00 - 19:00 (lejárt esemény)
Ár: 130 000 Ft
Aktuális programjaink
- Tovább
Hallgatni-meghallgatni csoport
75 órás tréning segítő foglalkozásúaknak
- Tovább
ESETMEGBESZÉLŐT INDÍTUNK
SZUPERVÍZIÓS ONLINE CSOPORT
Lezárult programjaink
- Tovább
- Tovább
INTEGRATÍV BABATERÁPIA (IBT) képzés Matthew Appletonnal
három éven át zajló képzés 12 modulból áll
2023.03.24
- Tovább
Veszteség a várandósság a szülés körüli időszakban. A gyászfeldolgozás segítésének [...]
ONILINE ELŐADÁS
2022.06.10 17:00 - 20:00
- Tovább
A kisbaba oldala: születés, mint szubjektív élmény
ONILINE ELŐADÁS Az előadásban azt mutatjuk be, hogy a születés magzati élménye miként tükröződhet a felnőtt létben. Az adatok felnőttek [...]
2022.05.27 17:00 - 20:00
- Tovább
“Első ezer nap”
„Az első ezer nap” – a korai élmények hosszútávú hatásainak kezelése a Perinatus Alapítvány által akkreditált 30 órás pedagógus-továbbképzési program Viselkedésproblémák, [...]