SZAKEMBEREKNEK

Támogató csoport külföldön élő kisgyermekes anyáknak

A gyermekünk születése körüli időkben emlékezünk. A gondolatainkban, az érzéseinkben elindulunk visszafelé és gyakran keressük a válaszokat az eredeti családunknál. Felhangosodnak az ízek, illatok, szokások, amiket onnan hozunk vagy éppen azok a különbözőségek amiben mi magunk másképp szeretnénk vagy tudunk jelen lenni. Amikor egy pár külföldön éli meg a szülővé formálódást, gyakran akkor is nehezebb dolga van, ha a körülmények jobbak, biztos az egzisztencia. Ez az időszak, - a várandósság, a szülés, a születés és a gyermekágy - olyan érzelmi helyzeteket hozhat, amire az igazi válaszok nagyon mélyen bennünk rétegződnek, akár a saját korai perinatális időszakunkat megérintve.
Az a tapasztalatom, hogy vannak olyan témák, amik különösen felhangosodhatnak, felerősödhetnek akkor, ha a pár távol él a szülőföldjétől és nem az anyanyelvét használja a mindennapokban. A magyar nyelv szépen kifejezi: SZÜLŐföld, ANYAnyelv...

A csoportba különbőző kérdésekkel érkeztek majd, két közös élethelyzet mentén. Ez az anyaság formálódása, és a külföldi lét.
Én is hozok fontos témákat, felvetéseket, de a beszélgetéseink, megosztásaink szabadon áramolnak majd, ezzel biztosítva azt is, hogy a mindennapi kérdésekre is találjunk válaszokat.

A 8 alkalmas folyamat célja a várandósság, szülés és korai életévek időszakához tartozó mindennapi élmények megosztása, a történtek érzelmi feldolgozása, a mindennapok segítése.

Tervezett indulási időpont: ​2025 eleje (tél), péntekenként 10-12 óráig

A pontos időpontot a jelentkezőkkel összehangoljuk.

 

A csoport zárt, elköteleződni a teljes folyamatra lehet, maximális létszám: 8 fő

Részvételi díj: 13.000 Ft/alkalom, azaz a teljes folyamatra 104.000 Ft

Csoportvezető: Csizek Zsuzsanna mentálhigiénés segítő szakember, Integratív Babaterapeuta jelölt

Ez a csoport az év során folyamatosan szerveződik, lehet jelentkezni rá dátum nélkül is. Amennyiben az időpont nem megfelelő szívesen veszem, ha jelzed a számodra elérhető lehetőséget. Mivel a csoportok kis létszámúak igyekszem figyelembe venni a személyes kéréseket.

A csoport vezetőtől a csizek.zsuzsanna@gmail.com címen kérdezhetsz. Kérlek, írd meg a telefonszámodat is, hogy gyorsabban válaszolhassunk!

 

Az online felület linkjét pár nappal a csoport kezdése előtt küldjük el.

 

Jelentkezés

Csoportvezető(k):

Csizek Zsuzsanna

mentálhigiénés segítő szakember, Integratív Babaterapeuta jelölt

Első diplomámat 1991-ben az ELTE TTK matematika-fizika szakán szereztem. Több év tanítás és az üzleti élet HR tanácsadói területén eltöltött 8 év után a Károli Gáspár Egyetemen diplomáztam mint mentálhigiénés szakember. Transzperszonális terápiát a Kheiron Központban Orosz Katalin klinikai szakpszichológustól és több kollégától tanultam, tanulok. Jelenleg a családterápiás képzés szupervíziós szakaszában képződöm.

2010 óta a Perinatus Alapítványban dolgozom segítőként és az alapítvány ügyvezetője vagyok.
Kísérek várandósokat, segítve ezzel az anya-magzat kapcsolat épülését. Egyéni folyamatokban gyakran dolgozom az anyaság nehéz kérdéseivel, veszteségekkel.
A „Szülésem története”sajátélményű csoport egyik vezetője vagyok, melyben a szülés élményének feldolgozásával foglalkozunk. Ezzel a fókusszal egyéni folyamatokat is gyakran kísérek. Fontosnak tartom, hogy a szülés élménye mindig figyelmet kér, érzelem telítettsége miatt. Így a munkámban épp úgy helyet kap a traumatikus szülésélmények gyógyítása, mint a háborítatlan szülések érzelmi feldolgozása és integrálása a női lét folyamatába.
A párokat a családdá válás és a gyermekek születése körüli kérdések, nehézségek hozzák hozzám. A szülés élménye gyakran megérinti a párkapcsolatot is, különösen ha a szülés nem úgy alakult, ahogy a pár tervezte, ha a gyermekágyas időszak nehezített. A feldolgozásnak gyógyító módja, ha a pár együtt jön el a folyamatba.
Egy ideje a közösségben levés különösen fontos lett a számomra. Ennek okán és szakmai kíváncsiságból, fejlődni vágyásból tagja vagyok a Születés Kísérleti Műhelynek. Ebben a szakmai műhelyben a szülés, születés kérdéseit, a korai nonverbális időszakot vizsgáljuk. Munkánk alapját a terápiás tapasztalatok, a pre- és perinatális kutatások legfrissebb eredményei és a feldolgozott saját élményeink képezik.
A Születni-újjászületni sajátélményű terápiás csoportban Orosz Katalin mellett asszisztensként dolgozom.

Jelentkezés a leírásban megadott elérhetőség(ek)en.

Aktuális programjaink

    Lezárult programjaink

    x